Zayıflamak istiyor ve nasıl yapılacağını bilmiyor musunuz? Ya da nasıl olduğunu biliyorsun ama yapamıyor musun?

Sık sık kilolarıyla ilgili bir şeyler yapmaları gerektiğini düşünen insanlara rastlarım. Bunun sebebi spesifik bir sağlık sorunu için olabilir, sadece genel refah için, spor performansı için veya vücutlarıyla rahat olmadıkları için olabilir.

Ancak çoğu zaman kendi kendimize bu süreç çok başarılı olmaz.

Peki neden? Bunun genetik faktörler, kan değerleri gibi faktörlerle birlikte, motivasyon eksikliği, diyet takibine düşük bağlılık, süreç sırasında can sıkıntısı, zaman ve / veya organizasyon eksikliği, kaygı, irade eksikliği ve diyete uymama, kilo vermeyi zorlaştıran aktif bir sosyal yaşam, belirli yiyecekleri elde etmede maddi sorunlar, ailenin farklı üyeleri için farklı menüler yapmanın getirdiği zorluklar gibi birçok sebebi olabiliyor.

Bir başka önemli faktör daha var: Vücut kompozisyonu. Gerçekten yağ kütlesi mi kaybediyorum? Yoksa sadece su ve kas kütlesi mi?

Bir diğer önemli konu: Kaybetmek istediğiniz kilo miktarı. Her zaman belirli ve kademeli diyetler uygulamalıyız, örneğin 5 kilo vermek 10 kilo vermekle aynı şey değildir.

Bir şeyi yapmak zorunda hissediyorsan ve uzun vadede bunu sürdürmek için hedefine ulaşmak istiyorsan belki farklı bir şey denemelisin.

Muhtemelen yolu değiştirmen ve başka bir destek bulman gerekiyor.

Başka bir yol bulun ... SİZİN YOLUNUZ.

Ancak bu şekilde kendinizi daha iyi görebilecek, kendinizi iyi hissedecek ve kendi hızınızda başarabileceksiniz.

Bir Beslenme Uzmanı olarak amacım, kilo ve yağ kaybetme sürecinde size yardımcı olmaktır, böylece bunu mümkün olan en iyi şekilde gerçekleştirebilirsiniz, bunu bir "işkence" olarak değil, olumlu bir şey olarak yaşayabilirsiniz!

Bu aynı zamanda sinir bozucu olmayan daha keyifli bir süreç olacak ve bu zamanla devam edecek.

Gerçekçi diyetler ve kişiselleştirilmiş yönergeler uygulamak, değişim sürecinde kişinin hayatını büyük ölçüde kolaylaştırabilir.

Dünyanın en iyi diyeti size uymuyorsa işe yaramaz, çünkü onu çabucak terk edeceksiniz!

whatsapp